Intervalový tréning a chudnutie bruchaVäčšina z nás má v hlave zafixovanú myšlienku, že aby človek schudol potrebuje tráviť dlhé hodiny športovaním. Týmto článkom Vám chceme ukázať tip, že je to úplne naopak. Stačí Vám 15 minút 2-3 krát týždenne a tuk z brucha bude miznúť do neznáma. Jedná sa o intervalový tréning. Ide o cvičenie, kde pracujete na svoje maximum po dobu 15 minút.


skákanie na švihadle


Aké cviky patria k intervalovému tréningu?

Vyberajte si komplexné cviky pri, ktorých zapojíte ako hornú, tak aj dolnú časť tela (teda aj Vaše brušné svaly a celé telo). Musí ísť o dynamické cvičenia pri, ktorých sa dokážete zadýchať.

Môžu to byť napríklad tieto aktivity: šprinty, boxovanie, plávanie, šprinty do schodov, šprinty do kopca, drepy s výskokom, skákanie na švihadle, vysoké kolená na mieste atď.


Ako dlho a ako často vykonávať intervalový tréning?

Fáza zaťaženia by mala trvať 20-30 sekúnd, počas nej musíte vydať zo seba úplné maximum. Nasleduje fáza odpočinku 60 sekúnd. To je jedna séria. Vykonajte takýchto sérií 6 až 8. Keď máte chuť to už po 3 sérii zabaliť, ste na správnej ceste. Vydržte a dokončite všetky série, ide predsa len o 15 minút. Intervalový tréning sa odporúča vykonávať 2-3 krát týždenne a medzi jednotlivými tréningami si doprajte buď deň pauzy alebo iný druh pohybu. V prípade, že ste začiatočník postačí Vám aj 1-2 krát týždenne.

Intervalový tréning môže byť veľmi náročné cvičenie (v prípade, že ho robíte poctivo a naplno) preto v prípade, že pred ďalším tréningom cítite väčšiu únavu, zaraďte do svojho tréningu radšej silové cvičenia. Zdravie je dôležitejšie. Intervalový tréning je výborným prostriedkom pre spaľovanie tuku v oblasti brucha. Vyskúšajte ho. Ušetríte nielen Váš čas, ale získate navyše aj to, čo ste si želali.