Aeróbne aktivity (kardio) a chudnutie z bruchaNa začiatok si povedzme čo sú aeróbne aktivity. Jednu z týchto kardio aktivít vykonávate každý deň, niektorí z Vás možno dve alebo aj tri. Záleží na Vašej pohybovej aktívnosti. Kardio cviky, ktorým cvičíte aj brucho sú také, pri ktorých zapájate veľké svalové skupiny Vášho tela (napr. nohy, ruky atď.). Tou úplne klasickou aeróbnou aktivitou je chôdza. Áno aj chôdzou môžete spaľovať tuk a vypracovať si tak krásne brušné svaly. Výhody aeróbnych aktivít spočívajú v tom, že si môžete vybrať hneď z niekoľkých druhov.


kardio cviky na brucho

Aeróbne aktivity sú: chôdza, jogging, beh, plávanie, aerobik, skákanie na švihadle, aquafitness, bicyklovanie, veslovanie, kolieskové korčule atď.

U týchto aeróbnych aktivít sa dokážete zadýchať (podľa intenzity Vášho cvičenia) dostatočne na to, aby Vaše telo začalo spaľovať telesný tuk. To znamená, že keď chcete schudnúť tuk zo svojho brucha, nepostačí Vám iba cvičiť cviky na brušné svaly. Potrebujete si vybrať k tomu nejaký druh aeróbnej aktivity, ktorý tento tuk dokáže spáliť.


Ako dlho a ako často vykonávať aeróbne aktivity?

- keď sa pokúšate schudnúť vykonajte denne 10 000 – 12 000 krokov (7 – 9 kilometrov)

- skúste sa venovať pohybu aspoň 90 minút týždenne (3 x 30 minút alebo 2 x 45 minút)

- vyberte si jeden kardio cvik (2-3x týždenne), ktorý Vás bude baviť a ten kombinujte s cvikmi na brucho (2-3x týždenne)

Intenzitu cvičenia u aeróbnych aktivít poznáte ľahko. Keď pri jej vykonávaní dokážete spievať, cvičíte veľmi pomaly, keď pri jej vykonávaní nedokážete rozprávať, cvičíte príliš rýchlo. Držte si tak svoju intenzitu cvičenia tak, aby ste dokázali plynule dýchať a rozprávať. Vtedy sa pohybujete vo Vašej hranici spaľovania tukov. Prajeme Vám veľa chuti do cvičenia.